Rama okienna inaczej – DIY

Wspominałam, że szukam starej ramy okiennej, bo mam POMYSŁ. Znalazłam 🙂 Wprawdzie nie do końca o taką mi chodziło (marzyły mi się szprosy), ale i tak wyszło fajnie 🙂

Oto rama okienna jako ramka na zdjęcia.

collra

Przygotowanie jest proste jak konstrukcja cepa – nie wymaga specjalnych umiejętności manualnych.
Potrzebne będą: drewniana rama okienna bez szyby, papier ścierny, farba – jeśli chcemy malować, lakier lub wosk – jeśli tylko zabezpieczamy drewno. Do tego siatka hodowlana (kupiona w sklepie „metalowym”), nożyce do cięcia siatki (lub ostre kombinerki) i zszywacz tapicerski.

collra1

ra3

ra4

Na początku zakładałam, że ramę przeszlifuję do czystego drewna i pomaluję, ostatecznie jednak uznałam, że naturalnie stara ma swój urok (a rdza świetnie pasuje do cegieł ;)). Przeszlifowałam więc tylko miejsca zabrudzone i łuszczące się. Całość pokryłam bezbarwnym woskiem.
Dalej jest równie prosto: siatkę przycinamy do wymiaru i mocujemy zszywkami. Włala 🙂

ra6

Ramka jest bazą, reszta zależy od naszej kreatywności. Można do niej (do ramy, nie kreatywności :)) mocować kartki z ważnymi dla nas hasłami, zdjęcia (jak chwilowo u mnie), kwiaty, girlandy, pompony, co tylko przyjdzie do głowy. Możemy przypinać klamerkami, spinkami, przywiązywać, przeciągać przez oczka, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia (i wytrzymałość kołków na których wisi ;)). Teraz myślę o kolorowych włóczkach i kawałkach materiału.
A mniejszą ramkę planuję powiesić w kuchni, do suszenia ziół.

ra7

ra8

ra11

ra12

A teraz pochłonę te ciastka 😉 Udanego weekendu!

 

 

Comments

comments

2 thoughts on “Rama okienna inaczej – DIY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *