Gipsowe litery – to proste!

Wreszcie nadszedł czas częstej depilacji i wciągania brzucha, czytania w ogrodzie, grillowania i popijania tinto de verano. Zrobiło się ciepło.
W ogrodzie zaczyna nieśmiało rosnąć trawa, tydzień deszczu jej nie zaszkodził, na szczęście. Póki co jednak nie wolno deptać (mam swój Wawel, kurna -_-), uwiłam więc sobie gniazdo na balkonie. Nie rozwiesiłam jeszcze lampionów (o których kiedy indziej) – prognozy straszą burzami, ale inne gadżety powywlekałam 😉 Między innymi gipsowe litery zrobione przez Aśkę.

2

Jak to robimy? Jak mawia mój szef. Otóż bardzo prosto. Jak należy odpowiadać.

3j

Potrzebne będą:
collage-tutor

Gips mieszamy z wodą, zgodnie z zaleceniami producenta. Zalewamy formę (jakkolwiek to brzmi), zostawiamy do wyschnięcia (na czas zgodny z zaleceniami producenta gipsu). Delikatnie wyciągamy i gotowe!
Gips modelarski alabastrowy jest o tyle fajny, że po wyschnięciu daje efekt porcelany. Jest bardzo gładki i dość wytrzymały. Moje litery spadły dwa razy z dość wysokiej półki i oprócz niewielkiego ubytku w „l”, nic im się nie stało. Oczywiście kształtów możemy tworzyć tyle, ile na rynku dostępnych foremek silikonowych. Asia zrobiła też dość drobne kwiatki i wyszły perfekcyjnie.

collage1-gips

collage2-gips

Gips nadaje się do malowania, jest więc całkiem niegłupim pomysłem na przygotowanie ozdób z dziećmi. Takimi ciut podrośniętymi, które go nie zjedzą 😉

Comments

comments

3 thoughts on “Gipsowe litery – to proste!

  1. witam. Jeżeli wie Pani gdzie można kupić foremki w kształcie liter to proszę o cynk. szukam i szukam… całe allegro i pół google przeszukane i NIC! 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *